PACO RABANNE, برند

عطر و ادکلن پاکو رابان/PACO RABANNE

 

 

عطر و ادکلن پاکو رابان یک برند مد فرانسوی که در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است.  فرانچسکو پاکو رابان کوارو، طراح مد متولد  اسپانیا ، به شکل وسیع تری به عنوان پاکو رابان Paco Rabanne شناخته می شد. او به همراه خانواده اش در جنگ داخلی اسپانیایی‌ها از اسپانیا فرار کرد. در پاریس بزرگ شد. او از طریق کارآموزی مهندس معمار شد اما حرفه مد را در طراحی جواهر فروشی های دیگر برندها پیش از (اولین) تلاشش برای طراحی لباس آغاز کرد. او به سرعت در زمینه مد های الکتریکی با مشخصه مواد غیر معمول از قبیل کاغذ و فلز شناخته شد. 

عطر اولین برند در حال حاضر رایحه کالاندره زنان افسانه ای است که در سال ۱۹۶۹ معرفی شد. مجموعه ای از رایحه های ابتکاری در شیشه های متمایز برای مردان و زنان طراحی شده است. مد های پاکو رابان و عطرها در راستای برند Piug تهیه شده اند. 

برند پاکو رابان ۷۶ عطر در رایحه پایه دارد. اولین نسخه در سال ۱۹۶۹ و جدیدترین آن در سال ۲۰۱۷ ساخته شد. رایحه های پاکو رابان با همکاری عطر فروشی های مایکل هی رابرت گونون ، اولیور کرسپ ، پیره وارگارنه ، روسندو متئو ، جکیوس کاوالیر ، جین مارتل ، امیلی کوپرمن ، فابریسه پلگرین ، مارک بوکستون ، ورونیکه نایبرگ ، انا فیلیپو ، اولیور پولگه ، دومنیکو راپین ، لاک دانگ ، کریستوفه راینارد ، اولیور پسچیوکس ، مایکل جیراد ، بتریکه پکیوئت ، برونو جوواناویک ، کرولاین دومیور و جرارد آنتونی ساخته شده بود.

 

پاکو رابان ۱۸ فوریه ۱۹۳۴ درشهر بسکیوی پاساچس ، استان گیپوسکوآ متولد شده بود. پدرش ، سرهنگ جمهوری خواه ، در طول جنگ داخلی اسپانیا توسط فرانکوئیست تراپس اعدام شده بود. او از اسپانیا به فرانسه به همراه خانواده اش پس از پیروز شدن فرانکوئیست در سال ۱۹۳۹ گریخت. تحصیلش در اصل درباره ی معماری بود.

او حرفه خود در زمینه ی مد را از طریق افتتاح جواهر فروشی برای گیونسوی ، دیورو بالنسیاگا آغاز کرد و برند مد خودش را در سال ۱۹۶۶ تاسیس کرد. او از مواد غیرمعمول از قبیل کاغذ ، فلز و پلاستیک برای خیاطی های زنانه عجیب وغریب و طرح های زرق و برق دار استفاده می کرد.

پاکو رابان به خاطر صحنه و لباس سبز پوشیده شده توسط جین فوندا ، در فیلم علمی تخیلی باربارلا در سال ۱۹۶۸ شناخته شده است. فرانکویس هاردی یکی از طرفداران بزرگ طرح های پاکو رابان بود. خواننده محبوب فرانسوی “مایلین فارمن کانتینیوس” گزافه گویی هایی از پاکو رابان را در کنسرت های زنده اش می آورد.


در سال ۱۹۶۸ ، او شروع به همکاری با شرکت عطر 
piug کرد که منجر به بازاریابی شرکت عطرهای رابان شد.  در سال ۱۹۷۶ این شرکت یک کارگاه عطر در چارترس ، فرانسه ساخت.  در دهه ۱۹۸۰ ، از ثبت نام تجاری عطرهای مردانه در برزیل بخاطر رای دادگاه که نام تجاری هرگز به طور رسمی در برزیل حضور نداشته برخلاف تبلیغات زیاد و اطلاعیه های قوی محلی ، محروم شد. 

دادگاه دلیل آورد که چون توزیع کنندگان محلی puig عطر را به داخل برزیل قاچاق می کردند ، شرکت نمی توانست مدرکی را در مورد پرداخت حق گمرگی اجناس وارداتی نشان دهد. ۶ تا ۷ سال طول کشید تا بتواند نام برند خود را در برزیل بهبود بخشد.

درسال ۲۰۰۵ ، پاکو رابان Paco Rabanne در مسکو، اولین نمایشگاه برندش را افتتاح کرد. دلیلش برای نمایش دادن طراحی هایش این بود که “من ۷۲ سال دارم و می خواهم طراحی هایم را امسال پیش از ناپدید شدن از این جهان نمایش بدهم. من هیچ کدام از آن ها را به هیچ کس جز سالوادر دالی ۳۰ سال پیش که بهم گفت به کارت ادامه بده نشان ندادم.” 

یکی از پیش طرح های سفید و سیاه پاکو رابان Paco Rabanne ، بچه ای بود که با شادی در حال دویدن بود و یک بالن سفید در آسمان را ترسیم می کرد که از مراسم یادبود سال ۲۰۰۴ حمله بیسلان ، شمال اوستیا الهام گرفته بود، که ۳۱۹ گروگان کشته شده بود شامل ۱۸۶ کودک ، ۱۲ نفرعضو ارتش ، ۳۱ گروگان گیر. پاکو رابان پولی که از طریق فروش طراحی بدست آمده بود را می خواست به زنان بیسلان بدهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *